O music stylech

O DISCO

24. července 2009 v 17:12 | Cuiky™

DISCO

Disco je žánr taneční hudby, který se vyvinul v afro-americké a hispánské komunitě na začátku sedmdesátých let.
Mezi charakteristické znaky disco patří ustálený "Four-on-the-floor" rytmus, šestnáctinový či osminový hi-hat činel prokládaný synkopickými linkami elektrické baskytary, užívání smyčcových a dechových nástrojů, elektrického piána a kytary. V disco skladbách se obvykle vyskytuje také latinsko-americky orientované bicí (s prvky salsy, rumby, samby). Bohaté hudební pozadí zahrnující, Orchestrální nástroje, jako je například flétna, jsou často používány pro různá instrumentální sóla. Hlavní kytara je málokdy použita, na rozdíl od rockové hudby. Případným dalším znakem je i příležitostné použití staccata.
Mezi škálu známých disko interpretů patří například Bee Gees, Donna Summer, Jacksons, Chic či KC & The Sunshine Band. Z těch evropských je to například ABBA, Amanda Lear či Boney M.

O POP music

24. července 2009 v 17:03 | Cuiky™

POP

V případě hudebního stylu pop music se jedná o hudbu obvykle s výraznou zpívanou melodií doprovázenou moderním způsobem. Neobsahuje obvykle na rozdíl od rocku přílišné disonance ani nebývá na poslech příliš složitá, neboť hlavním cílem každé této písně je zpravidla stát se hitem a zalíbit se co největšímu počtu posluchačů. Popové skladby se zpravidla skládají ze slok a refrénů s předvídatelnou strukturou. Texty mívají nenáročná, opakující se témata. Popové skladby bývají komponovány, nahrávány a vydávány zpravidla s cílem komerčního úspěchu. Pop nejčastěji tvoří mezi hudebními styly kombinace, které značí obvykle zaměření původního stylu na populární způsob interpretace. Pop bývá intelektuální částí lidí často odmítán jako "neumělecký" hudební styl.
Pop jako hudební styl vznikl na začátku šedesátých let 20. století po ústupu stylu rock & roll. Za první průkopníky popu lze považovat The Beach Boys, The Four Seasons, The Everly Brothers.

Kdo používá nebo používal POP?:
ABBA
/Pop / Eurodisco / Disco-Pop / Europop/
The Beatles /Rock / Pop / Hard Rock / Art Rock / Psychedelic/
Avril Lavigne /Pop punk / Pop rock / Alternative rock/
Robbie Williams /Pop / Rock/
Michael Jackson /Pop / R&B / Rock / Soul / New Jack Swing/
Madonna /Pop / Dance / Electronica / Alternative / Disco / House / Funk/
Elvis Presley /Rock / Gospel / Blues / Rockabilly / Pop / Country / Ballad/
Celine Dion /Pop / Rock / Adult Contemporary / Power Ballad/
Britney Spears /Pop / Dance-Pop / Teen Pop/
AJ.
 
 

Reklama